Сенс вакцинації полягає в тому, що в організм людини вводять ослаблені або вбиті збудники різних інфекцій (або штучно синтезовані білки, ідентичні до білків збудника).

Вакцинуватися можна одночасно від багатьох хворіб, оскільки існують комбіновані препарати, які є сумішшю декількох вакцин. Наприклад, вакцина АКДП спрямована проти кашлюку, дифтерії та правця.

Деякі вакцини створюють імунітет з першого разу, інші доводиться вводити повторно. Так звана ревакцинація спрямована на підтримання імунітету, виробленого попередніми щепленнями. Зазвичай її проводять через кілька років після першої.

Сьогодні наукові центри розробили спеціальні календарі щеплень, які дозволяють максимально захистити людину від важких і небезпечних інфекцій.

В нашій країні є обов’язковою вакцинація від 10 хворіб: гепатит В, туберкульоз, кір, краснуха, паротит, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, гемофільна інфекція. В багатьох розвинених країнах світу вакцинальний календар значно ширший. Наприклад, в США вакцинують від 17 хворіб, в тому числі від ротавірусу, грипу, вітрянки, гепатиту А, менінгіту В і С, папілома-вірусу людини. Щодо Австрії, то календар вакцинації ще ширший, включаючи менінгококовий менінгіт та кліщовий енцефаліт. В Україні також можна вакцинуватись від хворіб, які не входять у Календар профілактичних щеплень, наприклад, проти грипу, гепатиту А, вірусу папіломи людини, пневмококу, менінгококу тощо.

Завдяки вакцинації людство побороло натуральну віспу та майже подолало поліомієліт, дифтерію, кір та гемофільні інфекції.

Вакцинація в Україні, як і в інших країнах світу, є обов’язковою. Останніми роками рівень вакцинації в нашій країні знизився до 40-50% замість рекомендованих ВОЗ 95%. І така ситуація дуже сприяє виникненню спалахів захворювань – на кір, поліомієліт, дифтерію.

Тому, в черговий раз заохочуємо батьків подбати про захист для своїх дітей і прийти до нас на вакцинацію.