Літо – це чудова пора для сімейного відпочинку на березі моря, а також для підвищеної активності деяких вірусів.
Ентеровірусні захворювання займають одне з перших місць серед вірусних інфекцій у дітей. Понад половини усіх захворювань з гарячкою у дітей спричинюють ентеровіруси.
Для вірусу Коксакі (вірусу рука-нога-рот) на території України притаманна сезонність – літньо-осіння. В тропічних країнах, звідки українці часто привозять цю інфекцію, вірус циркулює цілорічно (Туреччина, Греція, Іспанія, Кіпр).
Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, а також контактним через посуд, брудні овочі та фрукти, немиті руки, неочищену питну воду.
Для вірусу Коксакі характерна велика різноманітність клінічних форм – від безсимптомних і катаральних до форм з важким ураженням нервової системи та внутрішніх органів.
Як проявляється вірус?
Починається хвороба з гарячки до 39-40C, яка утримується до 3-4 днів і довше, потім різко падає. На тілі з‘являється висип. Класична локалізація – долоні, стопи, слизова рота. У маленьких діток висип може поширюватися по всьому тілу. Дитину можуть турбувати болі в животі, блювота, діарея.
Окрім легких форм, які самостійно проходять, інфекція може перебігати з ускладненнями – серозний менінгіт, енцефаліт, гострий в‘ялий параліч.
Якщо Ваша дитина має гарячку, незрозумілий висип по тілу, Ви щойно повернулися з моря – зверніться по допомогу до лікаря.