Одного разу в BabyClinic звернулась сім’я з трьохмісячним немовлям на руках. Мати плакала від безпорадності…

Тиждень тому у малечі раптово піднялась температура до 39`C, з чим й звернулись до лікаря. Дитині були зроблені загальний аналіз крові та сечі. Останні були з вираженими змінами: в крові – лейкоцитоз з підвищеним ШОЕ, в сечі – протеінурія та лейкоцитурія. Аналізи були проігноровані, дитина перестала гарячкувати та перебувала вдома.

Але стан дитини, на думку матері, не був звичним. Дівчинка їла менше своєї норми, підстогнювала, мала субфебрильну температуру, а останні два дні почала блювати.

Батьки повторили ще раз аналізи. Цього разу вони були ще гіршими, з чим вони і звернулися до нас. Проте основною скаргою була блювота. Провівши УЗД внутрішніх органів, зокрема нирок, ми отримали картину пієліту, тобто запалення нирок (пієлонефрит). Дитина була скерована на стаціонарне лікування.

Але, на жаль, не завжди на екрані буде така картина. Якщо робити УЗД нирок в перші доби захворювання, ми будемо бачити здорові нирки. І лише загальний аналіз сечі матиме діагностичне значення.

Тому, з метою швидкої і точної діагностики, для підтвердження запалення нирок, рекомендуємо:

  • крок 1 – здати загальний аналіз крові та сечі;
  • крок 2 – УЗД нирок та сечового міхура для виключення супутніх вроджених аномалій, таких як пієлоектазія, гідронефроз.

Вчасна діагностика захворювань у дітей та їх лікування згідно доказової медицини – запорука збереженого здоров’я наших дітей.

Любіть своїх дітей та піклуйтеся про них.